Головна » 2015 » Серпень » 26 » Упорядкування Софіївським МУВГ прибережної захисної смуги
13:31
Упорядкування Софіївським МУВГ прибережної захисної смуги

Упорядкування Софіївським МУВГ прибережної захисної смуги вздовж берегової лінії Софіївського водосховища зарегульованого на річці Кам'янка.

 

Софіївське водосховище зарегульоване на річці Кам'янка є одним з най привабливіших водних об'єктів для відпочинку людей, яке знаходиться в зоні діяльності управління. В літній період можна добре відпочити біля води, купатися, ловити рибу тощо. В зимовий час на Водохреща там проводяться релігійні святкові заходи з освячення води та купання в холодній освяченій воді. Силами Софіївського МУВГ там встановлено відповідний бетонний місток та все необхідне для проведення даних релігійних заходів.

В ході проведення обстеження стану даного водного об'єкта та його гідротехнічних споруд було встановлено, що водосховище не перебуває ні в одній з форм оренди чи користування і фактично підпорядковане Софіївській селищній раді. Прибережна захисна смуга перебуває в катастрофічному санітарно-екологічному стані. Вздовж берегової лінії та прилеглих будинків місцевих жителів все поросло карантинним бур'яном в деяких місцях висота бур'янів досягала 2 метрів, переважно амброзія. Берегова лінія була вкрита практично повністю побутовими відходами, сміттям (поліетиленовими пакетами, пластиковими пляшками, склом та іншими відходами).

 Шокуючий стан навколо водного об'єкта м'яко кажучи задів за живе. Тому Софіївське міжрайонне управління водного господарства спільно з землевпорядником та спеціалістами Софіївської селищної ради обійшли всі житлові будинки, які знаходяться вздовж берегової лінії Софіївського водосховища та провели бесіди з людьми щодо негайної ліквідації карантинних бур'янів та проведення суботника навпроти своєї території, будинків, городів тощо. Кожному було вручено відповідні листівки з проханням прийняти участь у даних заходах.

Так 19.08.2015 року працівники Софіївського МУВГ у кількості  15 чоловік та двох представників селищної ради провели масштабну роботу по ліквідації карантинних бур'янів та побутового сміття вздовж берегової лінії біля вище вказаних місць відпочинку. Вся техніка і необхідні засоби для роботи та індивідуального захисту для працівників  була надана Софіївським МУВГ.  

За кілька годин роботи було обкошено берегову смугу, що прилягає до самої води, протяжністю триста метрів. Причому косили не лише бур’ян, що росте понад ставком, а й той, що безпосередньо прилягає до людських городів і дворів…

Разом з косінням бур’яну, працівники управління збирали різний непотріб, залишений  на прибережній смузі недбайливими відпочивальниками, – поліетиленові пакети, пластикові пляшки тощо. Загалом «напакували» півтора десятки великих мішків для сміття, котрі силами управління водного господарства були вивезені на сміттєзвалище.

Отже, порядок на водосховищі і біля масових місць відпочинку наведено. Однак прикро, що ніхто з мешканців прилеглої до водойми вулиці не лише не відреагував на попереднє прохання прибрати за своїми городами, а бачачи, що сторонні люди наводять порядок, навіть не поцікавилися їхньою роботою, не кажучи вже про те, щоб взятися допомагати. І це найбільш непокоїть…

Переглядів: 198 | Додав: pupssof | Рейтинг: 3.7/3
Всього коментарів: 0
avatar